Kaş-Kekova DKA'da Sürdürülebilir Turizm Projesi Başlıyor

7.11.2014
Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi yönetim planının hedeflerine ulaşmasında önemli bir konuyu teşkil eden“Kaş-Kekova Deniz Koruma Alanında Sürdürülebilir Turizm Projesi”; Altı Akdeniz ülkesindeki sekiz Deniz Koruma Alanında (DKA) uygulanan Deniz Koruma Alanları’nda Sürdürülebilir Ekonomik Faliyetler (SEA-Med: Sustainable Economic Activities in Mediterranean MPAs) Akdeniz Projesi’nin bir parçası olarak Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKB)’nde yürütülecektir.

 Fransa Küresel Çevre Fonu (FFEM) ve MAVA Doğa Vakfı tarafından desteklenen, WWF Akdeniz Program Ofisi’nin koordinasyonunda 01 Mart 2014 tarihinde başlayan proje 2017 yılı Şubat ayı sonunda tamamlanacaktır.

Proje yönetimi ve proje çalışmalarının yürütülmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü (TVKGM), Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü (YİGM) ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından görevlendirilen ekip tarafından birlikte yapılacaktır. WWF-Türkiye proje kapsamında yapılması planlanan tüm faaliyetleri TVKGM ve YİGM ile işbirliği içinde yürütmekten sorumlu olacaktır.

Projenin açılış toplantısı ve protokol imza töreni 6 Kasım 2014 tarihinde Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasında yapılmıştır.